امروز : ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

کارشناسی ارشد MBA چیست ؟

آن دسته از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد MBA می باشند، می بایست با تهیه و مطالعه بهترین منابع آمادگی کنکور ارشد MBA خود را برای این آزمون آماده نمایند.

ارشد MBA در واقع نام اختصاری دوره کارشناسی ارشد MBA می باشد که در اصطلاح اختصاری به این نام نامیده می شود. در واقع رشته مدیریت MBA همانگونه که از نامش پیداست، گرایش از مدیریت با نام مدیریت کسب و کار می باشد که در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می گردد و به اختصار ارشد MBA نامیده می شود.
ارشد MBA بیشتر مورد توجه فارغ التحصیلان کارشناسی رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه قرار می گیرد. هرچند نباید نادیده گرفت که امروزه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد MBA به دلیل ماهیت توانمند سازی مورد توجه تمامی رشته های پایه، علوم انسانی و حتی پزشکی قرار گرفته است.
آن دسته از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  رشته MBA می باشند، می بایست با تهیه و مطالعه بهترین منابع آمادگی کنکور ارشد MBA خود را برای این آزمون آماده نمایند.

Arshad MBA

دروس رشته MBA که در کنکور کارشناسی ارشد MBA مورد سوال واقع می شوند از ۳ درس تشکیل شده و به شرح زیر می باشند.

دروس کنکور کارشناسی ارشد MBA

– ریاضی عمومی ۱ و ۲ فنی و مهندسی
– هوش و استعداد تحصیلی ویژه مدیریت MBA
– زبان تخصصی MBA

برای هر یک از دروس ارشد MBA منابع مفید و کاربردی وجود دارد که با مطالعه آن ها می توان آمادگیبالایی برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد MBA پیداکرد. اغلب داوطلبان ورود به ارشد مدیریت MBA با توجه به برگزاری کنکور کار
شناسی ارشد مدیریت MBA در اواسط بهمن ماه هرسال، برنامه مطالعه و امادگی خود را از ابتدای تابستان همان سال اغاز می کنند. اما برخی دیگر از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد MBA مطالعه جدی خود را از ابتدای پاییز اغاز کرده و به طور طبیعی این دسته از داوطلبان فرصت کمتری برای مرور آموخته ها و تمرین تست های کنکور سال های قبل پیدا می کنند.
نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد رشته MBA همه ساله هفته آخر اردیبهشت ماه اعلام می گردد و داوطلبان ارشد MBA پس از انجام انتخاب رشته در انتظار اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد در هفته اول شهریور ماه می مانند.

آنچه در رابطه با ارشد MBA در این مقاله درج گردیده، اشاره مختصری به روند پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت MBA می باشد. در صورت علاقه مندی به کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایر مطالب مندج در این سایت مراجعه نمایید و یا فایل الکترونیک رایگان “ کتاب سیر تا پیاز موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد MBA ” را دانلود و مطالعه نمایید.