امروز : ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید
این مطلب درحال بروزرسانی ست.چاپ مطلب

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد MBA سال ۱۳۹۴

هر یک از داوطلبان ممکن است محدودیت های خاص خود را برای تحصیل داشته باشند. شاید داوطلبی امکان تحصیل در رشته روزانه شهرستان را به خاطر مشکلات رفت وآمد، اشتغال به کار و مسائل خانوادگی نداشته باشد. پس بهترین گزینه برای این داوطلب شاید پیام نور و یا غیرانتفاعی شهر خودشان باشد.

دوستان عزیز، خسته نباشید عرض می کنیم خدمت شما. انتظارهای چندین ماهه به پایان رسیده و نتایج و رتبه های کنکور کارشناسی ارشد مشخص شده است. امیدواریم درصدهای اعلام شده در کارنامه کنکور کارشناسی ارشد شما همان درصدها و نمره هایی باشند که براساس کلیدهای اعلام شده برای سوالات کنکور کارشناسی ارشد MBA سال ۱۳۹۴ محاسبه کرده بودید. اگر غیر از این است موارد را بار دیگر از طریق کلیدهای اعلامی سازمان سنجش کنترل کرده و درصورت انحراف بالا از طریق پایگاه سازمان سنجش آموزش کشور اعتراض و درخواست بازبینی خود را مطرح نمایید.

پیشنهاد می کنیم در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد موارد زیر را مورد توجه قرار دهید.

اول: نوع دوره و اعتبار علمی دانشگاه در رشته مورد نظر (روزانه، شبانه، مجازی، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس بین الملل و …)

بی تردید نام دانشگاه و نوع دوره ارائه شده در آن در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد بسیار مهم و تعیین کننده است. حال آنکه تفاوت نسبتا زیادی بین دوره های روزانه، شبانه، مجازی و دانشگاه های

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد MBA

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد MBA


سراسری، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس های بین المللی از نوع و کیفیت دروس ارائه شده تا هزینه های پرداختی و نوع مدارک فارغ التحصیلی صادر شده وجود دارد. به همین دلیل داوطلبان می باشد مطالعات جامع و کاملی در این موارد انجام دهند.

دوم: گرایش های ارائه شده در آن دانشگاه

در بسیاری از رشته های کارشناسی ارشد، گرایش های ارائه شده توسط دانشگاه ها از موارد تعیین کننده برای داوطلبان در انتخاب آن کد رشته محل می باشند. علاقه داوطلبان، اساتید ارائه دهنده هر گرایش، بازارکار آتی گرایش مورد نظر و بسیاری از دلایل شخصی تعیین کننده علاقه و رقابت داوطلبان بر سر گرایشی خاص در ان رشته می باشد.

سوم: نزدیکی آن دانشگاه به محل زندگی شما

مقطع کارشناسی ارشد، مقطعی است بسیار متفاوت با کارشناسی، در مقطع کارشناسی ارشد بسیار ی از داوطلبان با گزینه هایی همچون کار و اشتغال، ازدواج، علاقه مندی به تحصیل در خارج از کشور، عدم روحیه سازگار با زندگی خوابگاهی و … مواجه هستند که لزوم توجه به نزدیکی و غرابت فرهنگی دانشگاه محل تحصیل با محل زندگی شما را بیشتر می کند.

چهارم: ویژگی های شخصی، تحصیلی و کاری خود داوطلبان

رشته MBA رشته ای کاربردی است که بیشتر از نیاز شما به مدرک MBA در کار و زندگی شما موثر خواهد بود. لازم به تذکر نیست که هر یک از داوطلبان ممکن است محدودیت های خاص خود را برای تحصیل داشته باشند. شاید داوطلبی امکان تحصیل در رشته روزانه شهرستان را به خاطر مشکلات رفت وآمد، اشتغال به کار و مسائل خانوادگی نداشته باشد. پس بهترین گزینه برای این داوطلب شاید پیام نور و یا غیرانتفاعی شهر خودشان باشد. شما در دوره MBA نیاز دارسد به صورت مرتب در کلاس ها حاضر باشید و با همکلاسی های خود در فعالیت ها و پروژه های درسی به صورت گروهی مشارکت نمایید.

منتظر انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش هستیم تا نقش رشته محل ها و ظرفیت دانشگاه ها را نیز در رشته کارشناسی ارشد MBA بررسی نماییم.

کلمات کلیدی

دیدگاه (۳)

 1. محمد

  با سلام اگه ممکنه در باره تفاوت و ویژگی هرکدوم از گرایشای این رشته یه توضیح مختصر بدین. باتشکر

  • iranianmba

   سلام برای اطلاعات بیشتر به مقالات سایت مراجعه نمایید

 2. مهدی کریمی

  با سلام و احترام-ضمن عرض تشکر از اینکه وقت خودتان را جهت راهنمایئ بنده صرف کردید.خواستم بپرسم که بهترین و پرکاربردترین گرایش مدیریتMBAچیست؟ و آیا در مقطع دکتری هم می توان در رشتهMBA در ایران ادامه تحصیل داد؟

فرم ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.