امروز : ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

درسی از کنکور MBA سال ۹۴

چه آن سال دیگر که ۱۰ سوال تصحیح نگارشی جملات فارسی به درس جیمت GMAT افزوده شد چه در کنکور MBA سال ۹۴ که شکل و قالب طراحی سوالات لغت درس زبان انگلیسی MBA تغییر کرده بود.

کنکور MBA سال ۹۴ صبح روز پنج شنبه ۱۶ بهمن برگزار گردید. طبق روال سال های گذشته، ساعاتی پس از آزمون کارشناسی ارشد رشته مدیریت MBA، واکنش ها و اظهار نظرهای داوطلبان کنکور در رابطه با کیفیت و نوع طراحی سوالات آغاز شد. عده ای زبان انگلیسی رشته MBA را خیلی سخت ارزیابی می کردند و برخی دیگر سوالات بخش حل مساله درس جیمت کنکور MBA سال ۹۴ را بیشتر سوال هوش می دانستند. عده ای به دنبال یافتن منبع اصلی طراحی سوالات زبان بودند و برخی از داوطلبان از کنکور MBA سال ۹۵ سوال کرده بودند که امسال کتاب این استاد را بخوانیم یا کتاب آن موسسه را ؟ به عنوان مثال: نرگس در بخش نظرات و دیدگاه های یکی از مطالب نوشته است”مرجع لغت‌های زبان کدوم کتاب بود؟ از لغات ۵۰۴ هیچی نیامده بود”

MBA_Noteبدون نام بردن از هیچ منبع و کتابی و با احترام به تمامی مولفان و اساتید این حوزه و با نگاهی گذرا به واکنش ها و دیدگاه های داوطلبان کنکور MBA سال ۹۴ این نتیجه بیشتر به ذهن خطور می کند که افرادی که فقط به مطالعه یک یا دو منبع اصلی و مشهور (که الحق هم منابع مهم و با ارزشی هستند) در هر یک از دروس رشته MBA بیشتر گلایه‌مند بوده و افزون‌تر خود را متضرر می بینند.

درسی که باید از کنکور MBA سال ۹۴ گرفت

در اصطلاح عامیانه این افراد تمامی تخم مرغ های خود را در یک سبد قرارداده اند و معلوم است که اگر سبد از دست افتد، نتیجه آن شود که تمام تخم مرغ ها یکجا بشکند.!! در نگاه اول نیز باید حق را به این گروه از دوستان داد، آنها در روزهایی که منابع مطالعه هر یک از دروس رشته MBA را انتخاب می کردند، گزینه دیگری پیش رو نداشتند. به عبارتی دیگر سبد دیگری برای گذاشتن تخم مرغ های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت MBA در دسترس این دوستان نبوده است. مگر یک داوطلب سختکوش و با انرژی چقدر زمان در اختیار دارد تا بتواند بیش از یک یا دو منبع را برای هر درس مطالعه، نکته برداری، تمرین و مرور کرده و بر آن منبع تسلط یابد.

Basket of chicken eggs

اینجاست که وجود منابع کنکور کارشناسی ارشد MBA که شکلی استاندارد و بارعایت کلیه اصول مورد توجه در طراحی سوالات کنکور ارشد MBA و با در نظر گرفتن تمامی منابع اصلی طراحی سوال، تهیه، تدوین و نگارش شده باشند، بسیار با اهمیت و حیاتی شده و حکم برگ برنده را خواهد داشت.
در واقع انتخاب و مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد MBA که تجمیعی از منابع اصلی و پراهمیت دروس رشته MBA می باشند، ریسک پاسخ به سوالات کنکور ارشد MBA را به اندازه زیادی کاهش داده و به نوعی بازدهی مطالعات و تلاش های داوطلبان را بیمه می کند.
نکته دیگری که باید به آن توجه کنیم، این است که تجربه سال ها بررسی و تحلیل عملکرد سازمان سنجش در طراحی سوالات کنکور کارشناسی ارشد MBA و سایر رشته های کارشناسی ارشد نشان می دهد که این سازمان هیچگاه رویه ای خطی و قابل پیش بینی برای طراحی سوالات آزمون ها در پیش نمی گیرد و ما هر ساله شاهد تغییرات کلی و جزئی پیش بینی نشده ای در ساختار سوالات کنکور کارشناسی ارشد MBA هستیم. چه آن سال که بدون اعلام قبلی تعداد سوالات زبان انگلیسی رشته MBA به ۱۰۰ سوال افزایش یافت و چه آن سال دیگر که ۱۰ سوال تصحیح نگارشی جملات فارسی به درس جیمت GMAT افزوده شد چه در کنکور MBA سال ۹۴ که شکل و قالب طراحی سوالات لغت درس زبان انگلیسی MBA تغییر کرده بود.
هرگاه تغییری در ابعاد تغییر سوالات سطح و شکل زبان انگلیسی کنکور MBA سال ۹۴ ایجاد می شود، به دلیل رقابت تنگاتنگ و فشرده داوطلبان در این رشته، سیل عظیمی از آن ها که منابع یکسانی را برای آمادگی کنکور ارشد MBA مطالعه کرده اند، به یکباره رقابت را به اندک داوطلبان دیگر که ترکیبی از چند منبع مختلف را برای هر یک از دروس رشته MBA مطالعه نموده اند و با انواع ساختارهای شکلی و سطح دشواری طراحی سوالات آشنا هستند، واگذار می کنند.
بر همین استدلال، گروه مدیریت کسب و کار ایرانیان (IranianMBA.com) در تلاش است تا کاملترین منابع کارشناسی ارشد MBA را با نگرش تدوین منابع تجمیعی در قالب های مختلف آموزشی یرای آمادگی کنکور کارشناسی ارشد MBA سال ۱۳۹۵ تهیه و در اختیار داوطلبان قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

منابع کنکور کارشناسی ارشد MBA

دیدگاه (۱)

  1. فرهادلاله

    خیلی عالی سایت در حد نمره ۲۰ هست دستتون درد نکنه

فرم ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.