امروز : ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

۷ توانایی کلیدی فارغ التحصیلان ارشد MBA

فارغ التحصیلان ارشد MBA بر اساس آموزش های تخصصی که در مقطع کارشناسی ارشد MBA دیده اند پس از اتمام تحصیل توانایی های مدیریتی مختلف و متنوعی را برای اداره و گسترش سازمان ها و کسب و کارها به دست می آورند.

 فارغ التحصیلان ارشد MBA بر اساس آموزش های تخصصی که در مقطع کارشناسی ارشد MBA دیده اند پس از اتمام تحصیل توانایی های مدیریتی مختلف و متنوعی را برای اداره و گسترش سازمان ها و کسب و کارها به دست می آورند. البته توانمندی فارغ التحصیلان ارشد MBA به میزان زیادی به کیفیت دوره ارشد MBA ارائه شده و پتانسیل های فردی و تجارب مدیریتی آن ها بستگی دارد.

از توانایی های کلیدی یک فارغ التحصیل ارشد MBA عبارتند از:

 • تفکر استراتژیک

 • کارآفرینی

 • مهارت‌های ارتباطی

 • دانش و آگاهی

 • حل مساله

 • تحلیل آماری

 • رهبری

 

MBA_infographic

فارغ التحصیلان ارشد MBA براساس همین ۷ توانایی کلیدی که دارند به عنوان افراد تعیین کننده کسب و کار ها و سازمان ها، راهگشای آن ها در استراتژی های توسعه، بلوغ و رشد خواهند بود. از همین رو است که در مطلبی با عنوان درآمد فارغ التحصلان ارشد MBA به تحلیل بازار کار و نیازمندی های کارفرمایان و سازمان ها در بکارگیری یک فارغ التحصیل ارشد MBA پرداختیم.

با پیچیده تر شدن کسب و کارها و روابط تجاری، اهمیت استفاده از افراد کارا با توانمندی های مدیریتی هماهنگ و بالا در کسب و کارها هر روز بیشتر از دیروز هویدا می گردد و این نیاز عمیق و تخصصی است که کارایی یک فارغ التحصیل ارشد MBA  را در بازار کار پرتلاطم فعلی به جایگاهی رفیع، کارگشا و قابل احترام تبدیل می کند و به موجب آن، پرداخت های مالی و مزایای شغلی مناسب تری را برای این افراد فراهم می آورد.

همچنین یک فارغ التحصیل ارشد MBA با توجه به توانایی های خود به سادگی از پس راه اندازی یک کسب و کار شخصی جدید و توسعه و رشد آن برخواهد آمد.

کلمات کلیدی

دیدگاه (۱)

 1. سمیرا

  با سلامو تشکر فراوان
  من کارشناس ادبیات انگلیسی هستماما در کل عاشق تجارت بازار کار رهبری مدیریت وجذب و توسعه و غیره هستم. امروز با این رشته ب طور کامل آشنا شدم و دقیقا همون چیزیه ک من دنبالش میگشتمو در راستای اهدافمه.
  به نظرتون میتونم هم در رشته ی خودم phdبگیرم و هم ب صورت مجازی در این رشته مدرک اخذ کنم؟در این صورت چند ساعت در روز باید واسهاخذ این مدرک مطالعه کنم؟

فرم ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.