امروز : ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

مدیریت MBA

در ایران دوره مدیریت MBA در قالب مقطع کارشناسی ارشد MBA به صورت حضوری تمام وقت در طول دو سال تحصیلی در دانشگاه هایی مانند؛ دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه علم و صنعت، سازمان مدیریت صنعتی، دانشگاه شاهرود، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و برخی دیگر از موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی برگزار می گردد.

شاخه ای از مدیریت که به صورت تخصصی به مباحث مرتبط با مدیریت کسب و کار می پردازد، در اصطلاح مدیریت MBA نامیده می شود. همچنین از دوره مدیریت MBA گاه با نام مدیریت بازرگانی و مدیریت سازمان نیز نام برده می شود، اما با توجه به نام اصلی این رشته تحصیلی مدیریتی در زبان انگلیسی (Master of Business Administration) و دروس ارائه شده در دوره MBA ، بهترین نام برای آن مدیریت کسب و کار می باشد.

دوره مدیریت MBA در ابتدا با گرایش های مختلفی همچون:

– مدیریت فروش و بازاریابی

– مدیریت تولید و پروژه

– مدیریت استراتژی

– مدیریت منابع انسانی

ارائه می گردید. سپس با گذشت زمان و تحولات به وقوع پیوسته در فضای کسب و کار جهانی، گرایش هایی مانند کارآفرینی، تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات نیز به دوره های مدیریت MBA افزوده شد.

MBA school

در ایران دوره مدیریت MBA در قالب مقطع کارشناسی ارشد رشته MBA به صورت حضوری تمام وقت در طول دو سال تحصیلی در دانشگاه هایی مانند؛ دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه علم و صنعت، سازمان مدیریت صنعتی، دانشگاه شاهرود، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و برخی دیگر از موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی برگزار می گردد.

خوشبختانه گرایش های بسیار متنوعی در دوره کارشناسی ارشد مدیریت MBA دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی داخلی در دسترس علاقه‌منمدان قرار گرفته است. به عنوان مثال گرایش های دوره کارشناسی ارشد مدیریت MBA دانشگاه صنعتی شریف به این شرح است: گرایش عمومی، مدیریت اجرایی EMBA، فناوری اطلاعات IT، مدیریت پروژه، مدیریت تکنولوژی، بازاریابی، تجارت، مدیریت منابع انسانی، مدیریت کارآفرینی، مدیریت استراتژی و اقتصاد مدیریت

همچنین دوره مدیریت MBA به صورت دوره های کوتاه مدت و میان مدت یکساله در برخی از موسسات آموزش عالی آزاد همچون دوره MBA ماهان، دوره MBA بهار، دوره MBA مدرسه عالی کسب و کار تهران و . . . به صورت حضوری و آموزش از راه دور برگزار می گردد.

کلمات کلیدی

فرم ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.