امروز : ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

ویژگی های مناسب ترین منابع کارشناسی ارشد MBA

برای پاسخ صحیح به این سوال اگر چه حتما می باید تحقیقات و پرس و جوی فراوان انجام داد و با داوطلبان موفق سال های قبل مشورت کرد، اما در نهایت انتخاب نهایی مناسب ترین منابع کارشناسی ارشد MBA را باید بر اساس ویژگی های شخصی، میزان پیش زمینه آمادگی شما در هر درس و معیار های ذهنی از بهترین نوع منابع، بر عهده خود شماست.

چگونه بهترین و مناسب ترین منابع کارشناسی ارشد MBA را انتخاب کنیم؟

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد MBA سال ۱۳۹۴، حال و هوای مباحث داوطلبان کنکور ارشد MBA نیز تغییر کرد. داوطلبانی که ضمن آمادگی خوب، موفق به پاسخگویی مناسب به سوالات آزمون ارشد MBA شده بودند در انتظار اعلام کلیدهای نهایی آزمون از سوی سازمان سنجش می باشند و عده ای دیگر که فرصت و زمان کافی برای آمادگی کنکور کارشناسی ارشد MBA سال ۹۴ را نیافته بودند، از فردای روز آزمون در فکر برنامه ریزی برای موفقیت در کنکور MBA سال ۹۵ هستند.

رشته MBA و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت MBA آنقدر جذابیت، کاربرد و ارزش دارد که برای ورود به دوره MBA در مقطع کارشناسی ارشد، از هیچ تلاش و کوششی فروگذاری نکرد.

Book-Sizes-Trim-Size-Which-Should-You-Choose

اولین گام در برنامه ریزی برای موفقیت در کنکور ارشد MBA سال ۹۵ انتخاب مناسب منابع کارشناسی ارشد MBA می باشد.

از آنجا که در سال های اخیر، رقابت در این آزمون، رقابتی بسیار نزدیک و فشرده شده است، انتخاب مناسب ترین منابع کنکور کارشناسی ارشد MBA برای آمادگی این آزمون، نقش و وزن ویژه ای برای تضمین موفقیت داوطلبان در کنار همت و تلاش آن ها یافته است.

اما سوالی که ذهن اکثریت داوطلبان را به خود مشغول می کند این است که چگونه بهترین و مناسب ترین منابع کارشناسی ارشد MBA را انتخاب کنم؟

برای پاسخ صحیح به این سوال اگر چه حتما می باید تحقیقات و پرس و جوی فراوان انجام داد و با داوطلبان موفق سال های قبل مشورت کرد، اما در نهایت انتخاب نهایی مناسب ترین منابع کارشناسی ارشد MBA را باید بر اساس ویژگی های شخصی، میزان پیش زمینه آمادگی شما در هر درس و معیار های ذهنی از بهترین نوع منابع، بر عهده خود شماست.

MBA_Book

ویژگی های مناسب ترین مناسب ترین منابع کارشناسی ارشد MBA

 

– جامعیت و پوشش کامل موضوعی

منابع کارشناسی ارشد MBA در هر یک از دروس می بایست کل مباحث و سرفصل های آزمون ارشد MBA در آن درس را بطور کامل پوشش داده و سرفصلی هرچند کم اهمیت از قلم نیافتاده باشد.

– نگارش به شیوه کنکوری

به دلیل محدودیت زمان آمادگی برای آزمون و طرح سوالات به شیوه ۴ گزینه ای، منابع کارشناسی ارشد MBA ضمن برخورداری از محتوای قوی درسی و آموزشی، باید نکات کلیدی و مهم هر یک از دروس  رشته MBA را بارزتر کرده و با ارائه نمونه مثال ها و تست های فراوان موجب افزایش تسلط و سرعت عمل داوطلبان در پاسخ به سوالات گردد.

– اعتبار و خبرگی مولف یا مولفان

منابع کارشناسی ارشد MBA انتخاب شده توسط شما می باید توسط مولف یا مولفان معتر و خبره که سال ها دستی در آتش کنکور کارشناسی ارشد MBA داشته و دارند، تدوین و تالیف گردد. همچنین در هر یک از دروس رشته MBA کتاب ها و منابعی که با صورت اختصاصی برای آمادگی کنکور MBA تهیه و تدوین شده باشند معتبر تر و قابل اتکاتر می باشند. نکته دیگری که باید مورد توجه قرار دهید این است که مولف مربوطه نسبت به سبک خاصی از آموزش و طراحی سوال دلبستگی و اصرار نداشته باشد و منبع تدوین شده توسط ایشان بیشترین نزدیکی را به سبک طراحی سوالات کنکور MBA داشته باشد.

MBA_Book_in

– به روز بودن منابع

حساس باشید که منابع انتخابی شما، تالیف شده یا بازنگری شده در سال جاری باشند تا ضمن پوشش سرفصل های جدید هر یک از دروس، سبک و شیوه جدید طراحی سوالات هر سال را نیز پوشش دهند.

– ارائه مطالب با ساختار و قالب های متنوع

جهت سهولت یادگیری، مرور و انتقال مفاهیم، منابع کارشناسی ارشد MBA مناسب می باید، متناسب با ماهیت هر یک از دروس رشته MBA از قالب های ارائه محتوای آموزشی متنوعی مانند: جزوه های درسی، نکات و مثال های مهم، آزمون های تستی با حل تشریحی، فیلم های آموزشی، فایل های صوتی، فلش کارت های مرور و یادگیری و . . . برخوردار باشد تا ضمن پوشش کامل بر محتوای هر درس، راندمان یادگیری و سهولت یاداوری و مرور را نیز تسهیل نماید.

– حجم مناسب منابع

به دلیل محدودیت زمان آمادگی آزمون ارشد، منابع کارشناسی ارشد MBA انتخابی شما، بهتر است دارای حجم محتوایی مناسب با زمان آمادگی نسبتا کوتاه برای این آزمون باشد، طوری که شما بتوانید ضمن ۲ بار مطالعه کامل این منابع، چند بار نیز نکات مهم و پرکاربرد را مرور و یاداوری نمایید.

موارد ذکر شده به عنوان ویژگی های اساسی بهترین، کامل ترین و مناسب ترین منابع کارشناسی ارشد MBA با درنظر گرفتن محدودیت هایی مانند زمان می باشند. شما عزیزان می توانید با انتخاب صحیح منابع قدم اول را محکم تر برداشته و با جاگذاری صحیح خشت اول تلاش های خود را برای موفقیت در کنکور ارشد MBA سال ۹۵ آغاز کنید.

دیدگاه (۲)

  1. simin

    besyar site jameyi hast .
    ba tashakor .

  2. delbarhashemi

    سلام من لیسانس مهندسی پزشکی هستم .میخواستم بهترین منابع برای کارشناسی ارشد ام بی ای رو به من معرفی کنید.خیلی ممنونم

فرم ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.