امروز : ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

MBA چیست ؟

در حقیقت ما با پاسخ به پرسش؛ MBA چیست ؟ به صورت غیر مستقیم به پرسشی با مفهوم معادل توانایی های لازم یک مدیر برای اداره خوب یک کسب و کار چیست ؟ پاسخ می دهیم.

MBA اختصار عبارت Master of Business Administration می باشد. در دوره MBA آموزش های لازم در رابطه با مهارت های مدیریت کسب و کار به دانشجویان و فراگیران ارائه می گردد. در حقیقت ما با پاسخ به پرسش؛ MBA چیست ؟ به صورت غیر مستقیم به پرسشی با مفهوم معادل توانایی های لازم یک مدیر برای اداره خوب یک کسب و کار چیست ؟ پاسخ می دهیم.

توانایی هایی که در دوره MBA کسب می شوند، شامل کلیه مهارت‌های لازم در حوزه‌های کارآفرینی، مدیریت مالی، مدیریت فروش و بازاریابی، مدیریت استراتژی، مدیریت تکنولوژی، مدیریت منابع انسانی و … می باشد.

دوره MBA گاه به صورت کوتاه مدت و گاه به شکل دوره های MBA بلند مدت در مدرسه های کسب و کار برگزار می گردد. در ایران نیز دوره MBA در قالب مقطع کارشناسی ارشد مدیریت MBA در دانشگاه های برتری چون؛ دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، دانشگاه تهران و … برگزار می گردد.

mba چیست

mba چیست

رشته MBA در مقطع کارشناسی ارشد دوره های روزانه به شکل متمرکز و تمام وقت در مدت ۲ سال تحصیلی برگزار می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های MBA موسسات آموزش عالی آزاد و دوره کارشناسی ارشد MBA می توانید به سایر مطالب مندرج در این سایت مراجعه نمایید.

حال که به صورت مختصر به پاسخ سوال: MBA چیست؟ پرداختیم،

درصورتی که به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد MBA و کسب مهارت های مدیریت کسب و کار، در کنار اخذ مدرک کارشناسی ارشد MBA از یکی از دانشگته های خوب ایران علاقه‌مند باشید، می توانید جهت بررسی بیشتر و اطلاع از جزئیات ” کتاب سیر تا پیاز موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد MBA ” را به صورت رایگان از طریق لینک زیر دانلود و مطالعه نمایید.

برای شما در این راه آرزوی موفقیت داریم. روی کمک ما حساب کنید.

دانلود رایگان کتاب سیر تا پیاز موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد MBA